درباره ایران فیلمایران فیلم چیست؟


ایران فیلم، یکی از قدیمی ترین پلتفرم های سینمایی اینترنت پارسی، در سال ۱۳۸۹ با رویای ساختن اولین ها برای فیلمبازها، متولد شد. تیم ایران فیلم تشکیل شده از دو گروه فیلمبازها و توسعه دهندگان وب، با علاقه مشترک به هنر سینما گرد هم آمده تا حقیقت این رویا بوجود آید. سرویس دهی به صدها هزار فیلمباز، اولین دوبله ی فارسی با کیفیت بلوری، اولین دوبله ی فارسی اختصاصی در اینترنت، یکی از اولین فروم های فیلم و سریال، یکی از کاملترین آرشیو‌های سینمایی در کشور و تجربه های موفق دیگر، از کارنامه ایران فیلم میباشد که در صدر آن، پیشتازی در نوآوری مابین وبسایت های سینمایی به چشم میخورد.

در سال ۱۳۹۵ با پژوهش گسترده تیم ایران فیلم برای بدست آوردن فناوری های روز سرویس های سینمایی بین المللی، این پلتفرم وارد حوزه ساخت و پردازش از طریق هوش مصنوعی در ساختار سینمایی شد تا این فناوری برای فیلمبازهای پارسی زبان فراهم گردد، همانطور که امروز در صدر ترند ترین فناوری ها در کمپانی های سینمایی جهان مورد توجه است. سرانجام در ۱۳۹۹ پس از ۴ سال کوشش شبانه روزی، با پشتوانه ی جمعی از توسعه دهندگان ارشد وب، فیلمبازهای جوان و با انگیزه، از نقاط مختلف دنیا، نسخه بتا از اولین هوش مصنوعی گسترده سینمایی به زبان پارسی، در ایران فیلم رونمایی شد.
نام آن : رفیق فیلمباز 🎬


ایران فیلم چه مشکلی رو حل میکنه؟


همه ما یک دوست فیلمباز داریم که قبل یا بعد از دیدن یک فیلم در موردش با اون گپ میزنیم.

قبلش ازش میپرسیم چی ببینیم؟ چون هم ما رو میشناسه هم سینما رو!
و بعد تماشا هم احساسمون رو باهاش به اشتراک میزاریم.
ایران فیلم قراره همون رفیق فیلمبازی باشه که مشکل پیدا کردن فیلم خوب و مناسب با سلیقه شما رو حل میکنه، بین ده ها هزار فیلم و سریال، دیگه هندوانه دربسته ای وجود نداره! دیگه قرار نیست حجم نت و وقت و حوصله هدر بره، تا فیلم دیدن براتون جذاب تر باشه.
خبر امیدوار کننده اینکه هر چقدر بیشتر از ایران فیلم استفاده میکنی، سلیقت رو بیشتر میشناسه،
یادتون نره فیلم های مورد علاقه رو لایک/پسند کنید👍

  • یه سری فیلمها رو قبلا دیدیم و‌ خیلی دوست داشتیم، ایران فیلم کمک میکنه تا مشابه اونا رو راحتتر پیدا کنید، حتی میتونید موضوع داستانی اونها رو متوجه بشید و دنبال کنید.
  • دوست داری فیلم با داستان “جادو” ببینی؟ حالا شاید “جادو’ نه! ولی حتما دنبال فیلمی با موضوع دلخواهت هستی، اون رو تو جستجوی موضوعی بنویسید تا یک لیست از فیلم هاشو پیشنهاد بگیرید.

چطوری فیلم ها رو دانلود یا تماشا کنم؟


ایران فیلم قصد داره بصورت تخصصی و متمرکز بدنبال اطلاعات سینمایی مورد سلیقه شما باشه، به همین دلیل سرویس دانلود یا پخش آنلاین در این پلتفرم ارایه نمیشه، البته امروز با گستردگی اینترنت دیگه این مساله، چالش محسوب نمیشه و چند کلیک در گوگل شما رو به فیلم دلخواهی که بهت پیشنهاد شده، میرسونه، حتی شاید هم مجانی!عضویتحتما باید حساب کاربری داشته باشم؟


نه! میشه بدون ساخت اکانت هم از ایران فیلم استفاده کرد. ولی! برای شناخت سلیقه شما و دادن پیشنهادای بهتر لازمه یک حساب کاربری داشته باشید تا متوجه لایک/پسندهای شما بشم. از اینجا میشه ظرف چند ثانیه حساب کاربری ساخت.


برای استفاده از ایران فیلم باید هزینه پرداخت کنم؟


نه! کاملا رایگان! من تلاش میکنم تا سرویس رو همچنان رایگان نگه دارم


حق اشتراکی که توسط بنده در سایت قدیم پرداخت شده، هم اکنون چه استفاده ای داره؟


احتمالا شما هم در جریانید، داستانی که برای ما پیش آمد مفصل هست! میتونید اینجا خلاصه اون رو مطالعه کنید.
ایران فیلم قصد دارد در آینده سرویس های جدیدتری را برای فیلمبازها بسازد که برخی از آنها برای کاربرانی که حق اشتراک پرداخت نمایند، فعال خواهد بود. در آن زمان کاربرانی که در سایت قدیم دارای اشتراک ویژه بوده و با توجه به تغییرات جدید سایت قادر‌ به استفاده از باقی مانده آن نشدند، مورد توجه و اولویت خواهند بود. شایان ذکر است خیلی از مسائل شاید از کنترل ما نیز خارج بوده، اما درنهایت اگر رضایت کافی نسبت به این موضوع نداشته ‌باشید ما آماده ایم باقی مانده اشتراک شما را عودت وجه دهیم، می توانید با ما در تماس باشید.


چطور حساب کاربری خود را ببندم؟


اگر چنین تمایلی دارید بسیار ناراحت هستیم که نتونستیم تجربه خوبی از استفاده سایت برای شما بسازیم، اما بهرحال میتونید با ما تماس بگیرید. ما همچنان تلاش میکنیم سایت رو بهبود ببخشیم.سرویس پیشنهاد فیلم و سریالسرویس جدید دقیقا چی هست؟


این پلتفرم بر پایه هوش مصنوعی فعالیت دارد، با درک معنایی دقیق از محتوا طبق داده های تعریف شده، و با تحلیل سلیقه شما هنگام کار با سرویس، تلاش میکند پیشنهادهای دقیقی همگام با علاقه شما پیدا و ارایه نماید. پیشنهادهای ایران فیلم در ۲ نوع گروهی ( ثابت ) و شخصی ( پویا ) قرار داره.


چطور از سرویس پیشنهاد فیلم استفاده کنم؟


۳ روش ساده:
۱) بعد از ساخت حساب کاربری، فیلم هایی که دوست داشتید رو لایک/پسند 👍 یا اگر فیلمی مورد علاقه نبود، دیسلایک/نپسند 👎 کنید. بعد از چند ساعت، پیشنهاد هایی طبق سلیقه شما در صفحه اول سایت بهتون ارایه میشه. هرچه قدر بیشتر از سرویس استفاده کنید توانایی اون در شناخت سلیقه شما بیشتر میشه.
۲) موضوع یا محوریت داستان فیلمی که دوست دارید تماشا کنید رو در بخش جستجوی موضوعی (اینجا) وارد کنید، حتی میتونید چند موضوع رو ترکیب کنید، در نهایت یک لیست پیشنهادی از فیلمهایی با اون موضوع رو مشاهده خواهید کرد.
۳) وارد صفحه فیلم یا سریال مورد علاقتون بشید، عناوین مشابه یا مترادف موضوعات آن، در پایین صفحه نمایش داده میشه.
میتونید پیشنهاداتی که برای شما جذاب هست رو ذخیره کنید تا در موقعیت مناسبی تماشا کنید.


چرا پیشنهادات شخصی سازی شده را مشاهده نمی کنم؟


حداقل ۵ فیلم یا سریالی مورد علاقتون هستید رو “پسند/لایک👍” کنید. بعد از چند ساعت پیشنهادات شخصی سازی شده برای شما در صفحه اول سایت آماده میشه. گزینه برای شما در منو سایت هم کمک میکنه اونا رو ببینید.


چرا پیشنهادات نامرتبط دریافت می کنم؟


به میزانی که لایک/پسند 👍 بیشتری انجام دهید سیستم بیشتر سلیقه شما رو شناخته و پیشنهادات مرتبط تری ارائه میکند. در صورتی که با پیشنهادات غیر منطقی برخورد کردید لطفا به ما گزارش دهید.عمومیمی توانم از ایران فیلم دانلود یا تماشای فیلم/سریال داشته باشم؟


این امکان جزوه سرویس های ایران فیلم نیست، این پلتفرم در زمینه پیشنهاد و معرفی فیلم ‌با بهره گیری از هوش مصنوعی فعالیت میکند. شما می تونید با کلیک بر روی جستجوی دانلود در میان سایت های پیشنهاد شده توسط گوگل عنوان مورد نظرتون رو پیدا و سپس دانلود یا تماشا کنید.


واژه BETA در کنار لوگو ایران فیلم به چه معناست؟


گستردگی و پیچیدگی زیاد این پروژه نیازمند همراهی کاربران عزیز در تست و بررسی هست تا بتونیم هر روز نسبت به پیشرفت آن اقدام کنیم. در فاز فعلی، شما نسخه اولیه و آزمایشی این پلتفرم را مشاهده میکنید، شاید با باگ هایی روبرو بشید، لطفا اونها رو بما گزارش بدید تا سیستم رو با کمک شما بهتر کنیم، ممنون که همراهید.


چطور باگ یا خطا ها را به شما گزارش کنم؟


اگه وارد حساب کاربری خود هست، لطفا در این لینک مشکل رو برای ما توضیح دهید. اگر حساب کاربری ندارید از فرم تماس با ما میتونید بما گزارش بدید.همچنین در هر مرحله می تونید با مشاهده گزینه بازخورد واقع در پایین سمت راست وبسایت برای ما بازخورد های خود را ارسال کنید.حساب کاربرینام مستعار چیست؟


ایران فیلم در بخش نظرات یا قسمت های مختلف سایت با نام مستعار شما رو صدا میزنه! برای تنظیم یا تغییر نام مستعار میتونید در منوی حساب کاربری وارد بخش نام مستعار شوید.


چطور برای حساب کاربری خود عکس آپلود کنم؟


در ابتدا وارد حساب کاربری خود شده سپس بر روی این لینک کلیک کنید. دکمه انتخاب تصویر رو بزتید و عکس دلخواه را آپلود کنید. البته حجم فایل نباید بیشتر از ۵۰۰kb شود. برای زیبایی بیشتر بهتره عکسی با ابعاد مربع آپلود نمایید.


چطور حساب کاربری خود را تایید کنم؟


بعد از ثبت نام از طریق ایمیل یا شماره موبایل یک تاییدیه برای شما ارسال میشه، لینک ایمیل بعد از ۱۰ دقیقه و کد پیامک شده بعد از ۱ دقیقه منقضی میشود، برای ارسال مجدد میتونید از اینجا اقدام کنید.گزینه عضویت با گوگل نیازی به تایید حساب در ایمیل ندارد.