نقد و بررسی سریال How I Met Your Mother 2005

→ بازگشت به قبل

نقاط قوت

  • داستان جذاب و بامزه
  • شخصیتهای دوست داشتنی
  • اجراهای تماشایی بازیگران
  • نکات اجتماعی و اخلاقی قابل تامل
  • تاکید بر دوستی و کمک به یکدیگر

نقاط ضعف

  • اتفاقات تکراری و کلیشه‌ای در بعضی قسمتها
  • برخی بدآموزیها درباره روابط اجتماعی!
سریال چگونه با مادر شما آشنا شدم ( How I met Your Mother ) سریال پر مخاطبیست که تا حدود زیادی هم در ایران مخاطب پیدا کرده است. این سریال داستان چند دوست است که در جریان روابطشان با دیگران لحظات کمیک هدفداری را رقم می زنند. بستر تعلیق این سریال بر روابط بین افراد تشکل شده است و خط اصلی تعلیق پیدا کردن زوج مناسب برای شخصیت تد میباشد و از این جهت (بستر تعلیق) سریال موفق بوده و این موفقعیت را مدیون نویسنده و سازنده گان خود است.

با توجه به لوکیشن محدود و میزانسن(دکور. گریم.نور پردازی و…) یکنواخت به جرات میتوان گفت که متن و طنز قوی فیلم نامه عامل رو به جلو بودن فیلمست، نه حتی بازیگران این سریال وعواملی که برای بیننده کشش ایجاد می کند تا حتی یک قسمت را چند بار ببیند، موقعیت های کمیک و مبتنی بر متن این سریالست و همینطور مزیت دیگر این سریال کوتاه بودن هر قسمت (۲۰ دقیقه) که در جذب و نگه داشتن مخاطب موثر بوده…

این سریال 72 نامزدی داشته و توانسته 18 جایزه کسب کند.سریال 28 بار در رشته های مختلف نامزد جایزه امی بوده است. نظر منتقدان در پنج فصل اول سریال عموما مثبت بود و به تمجید از سریال پرداختند اما در فصول پایانی نقدها گاها به شدت منفی بوده است.

آشنایی با مادر علاوه بر ماجرای شخصیت محوری‌اش یعنی جستجوی تدِ رمانتیک و صادق و دوست داشتنی در پی عشق و سرانجام یافتن آن، حکایت دوستان صمیمی او -مارشال، لی لی، بارنی، رابین و اساساً حکایت دوستی است و این که واقعاً وقایع پیش بینی نشده زندگی تا چه حد امکان تداوم یافتن دوستی های قدیمی را می دهد و اینکه اساساً رویاها و آرزو های جوانی تا چه حد امکان تحقق یافتن در سال های بعد را دارند و یک عالم مضمون ها و درون مایه های دیگر که با طنز نامتعارف و خاص سریال در 208 اپیزود و در زمانی نُــه ساله روایت شده اند و با وجود حس وحال کمدی سریال، گاهی حتی حال و هوای بسیار غم انگیزی هم پیدا می کنند. شاید سریال آشنایی با مادر را بتوان بیش از همه با سریال دوستان مقایسه کرد که آشنایی با مادر از بسیاری از جنبه ها میراث دار آن سریال است و صد البته با وجود این تأثیر پذیری آشکار، همیشه و همه جا، اورجینال و بدیع و نو مانده است.

آشنایی با مادر در سراسر دوره نُـــه ساله پخش آن با ستایش منتقدان مواجه بوده و یکی از سریال های استثنایی است که با وجود زمان طولانی ساخت و نمایش اش همواره سطح کیفی بالای خود را حفظ کرد. البته فقط منتقدان نیستند که این سریال را تحسین کرده اند. سریال نامزد 28 جایزه امی شده و نُـه جایزه امی را گرفته و از پر بیننده ترین سریال های سال های اخیر بوده است. همین حفظ وتداوم کیفیت بالایی که از همان ابتدا در کار دیده شد یکی از مهمترین شواهد اهمیت این سریال است. بازی همه ی بازیگران سریال عالی و درجه یک است و اغلب داستانک های آن پیش بینی ناپذیر و ناب است. به کسانی که سریال را ندیده‌اند توصیه می کنم که لذت تماشای این سریال زیبا از دست ندهند.

...
منتقد نامشخص _
منو خانه سینمایی سریالی جستجو
حمایت مالی